• Doğan DEĞİRMENCİ

  BASİAD Yönetim Kurulu Başkanı

  Doğan Değirmenci, 1981 yılında, Denizli’de doğdu. Orta ve lise öğrenimini Elit Koleji’nde tamamladı ve ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-Ekonomi Bölümü’nden mezun olup, ayrıca University of Portsmouth Business and Economic’ten de diploma aldı. Değirmenci Group İstanbul Ofisi’nde dış ticaretten sorumlu kumaş pazarlama bölümünde daha sonra sırasıyla mali işlerde risk yönetimi, bütçeleme ve finansal raporlamada çalıştı. Sonrasında Değirmenci Group’ta İcra Kurulu Üyeliği’ni üstlenen Değirmenci, halen Değirmenci Group Stratejik Planlama ve Yatırım Bölümü’nün başındadır. 2015-2018 yılları arasında, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulundu. Şu anda, BASİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanı sıra TETSİAD ve DEGİAD üyesi olan Değirmenci, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Esra Kasapoğlu ÜNLÜ (ÜTÜLÜLER)

  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

  Esra Kasapoğlu Ünlü, 1979 yılında, Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamladıktan sonra İzmir Ege Üniversitesi Tekstil Bölümü’nden mezun oldu ve ardından Amerika Boston College’da Pazarlama Programı’nı bitirdi. Tima Yıkama Boyama Tekstil şirketinin iki ortağından biri ve yöneticisi olan Ünlü, BASİAD'daki görevinin yanı sıra TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeliği, DESİAD Yönetim Kurulu Üyeliği vardır. Geçmiş dönem DETGİS ve DEGİAD yönetimlerinde de aktif görev almış olan Ünlü, evli ve iki çocuk annesidir.

 • Mehmet Uğur ÇOBAN

  Yönetim Kurulu Üyesi - Sayman

  Mehmet Uğur Çoban, 1976 yılında Antakya’da doğdu. Lise eğitimini Denizli Lisesi’nde, ön lisans eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, ardından lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. Uzun yıllar finans alanında yöneticilik yapan Çoban, şu anda Aslıteks Giyim San. ve Tic. AŞ’de Finans Müdürlüğü görevini üstlenmektedir. BASİAD’da Sayman Yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda Denizli SMMM (Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler) Odası ve FODER (Finansal Okur Yazarlık Derneği) üyesi olan Çoban, evli ve bir çocuk babasıdır.

 • Necip ATAR

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Necip Atar, 1982 yılında, Denizli’de doğdu. Dumlupınar Üniversitesi Kimya Bölümü’nden 2003 yılında lisans derecesini, 2006 yılında da yüksek lisans derecesini aldı. Doktora çalışmalarını 2006-2012 yılları arasında Dumlupınar Üniversitesi Kimya ABD ve Perth, Avustralya’da Curtin University of Technology, Kimya Mühendisliği Bölümü’nde (YÖK Doktora Bursu ile) tamamladı. 2012 yılında Dumlupınar Üniversitesi, Kimya Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başlayarak, 2013 yılında Üniversitelerarası Kurul’dan Doçent unvanı aldı. 2014 yılında Pamukkale Üniversitesi, Kimya Mühendisliği Bölümü’nde, Doçent olarak göreve başlayan Atar, 2018 yılında Pamukkale Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü’ne Profesör unvanıyla atandı. Sensör ve biyosensör uygulamalarında kullanılması amacıyla nano malzemelerin sentez ve karakterizasyon işlemleri üzerine araştırmalar yapmakta olan Atar’ın diğer önemli çalışmaları arasında nano malzemelerin, teknik tekstiller, atık su arıtımı, yakıt hücreleri ve Li iyon piller alanında kullanımı yer almaktadır. Atar, üniversite-sanayi iş birliği kapsamında, birçok AR-GE merkezine proje danışmanlığı yapmakta, araştırmaları TÜBİTAK, ARDEB ve TEYDEB programları ile desteklenmektedir. Bilim Kahramanları Derneği tarafından 2018 yılında “Yılın Genç Bilim İnsanı” ödülüne layık görülen Atar, 2020 yılında Pamukkale Üniversitesi’ne Rektör Yardımcısı olarak atandı. 2021 yılında, Türkiye Bilimler Akademisi tarafından “Üstün Başarılı Bilim İnsanı” seçildi ve Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde bulunan TÜBA-Üstün Başarılı Bilim İnsanı Ödülü’nü Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

 • Engin BİLGİÇ (BEŞLİLER)

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Engin Bilgiç, 1983 yılında Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise hayatını Denizli’de tamamlayıp, bir süre tekstil sektöründe çalıştıktan sonra, 2006 yılında DERFO Studio & Etiket firmasını kurdu. Halen endüstriyel fotoğraf, etiket ve kurdela sektöründe profesyonel hayatına devam etmekte olan Bilgiç, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Engin ÇOBAN

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Engin Çoban, 1979 yılında Almanya/Frankenthal’da doğdu. İlk, orta ve liseyi Ludwigshafen’de bitirip, İşletme Meslek Yüksek Okulu’nu tamamladı. Aile şirketi olan oto galeriyi 2002 yılından 2007 yılına kadar işleten Çoban, Türkiye’ye dönüp, 2009 yılında Beyaz İnci Düğün Salonu’nun ilk temellerini attı. Halen Beyaz İnci Düğün Salonu’nda profesyonel hayatına devam eden Çoban, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Seyhan GÜMÜŞTAŞ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Seyhan Gümüştaş, 1972 yılında, Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Denizli’de tamamladı. Gürtaş Kimya AŞ ve Sodel Silikat Kimya AŞ’de Genel Müdürlük yapan Gümüştaş, evli ve iki kız babasıdır.

 • Tolga AMİROĞLU (AMİROĞLU)

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Tolga Amiroğlu, 1982 yılında, Babadağ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Denizli’de tamamladıktan sonra, 2006 yılında Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve bu yıldan itibaren Amiroğlu Şirketler Grubu bünyesinde yöneticilik yaptı. Halen Amiroğlu Şirketler Grubu bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekte olan Amiroğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Sibel TAHTALI (KEŞKEKLER)

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Sibel Tahtalı, 1977 yılında Denizli’de doğdu. Lise eğitimini Denizli Lisesi’nde tamamladıktan sonra, 2000 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İngilizce dil eğitimini 2000-2001 yılında İngiltere’de University of Chichester’da aldı ve 2014 yılında yüksek lisansına Pamukkale Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde başladı. 1997-1999 yıllarında İstanbul’da iç çamaşırı üretimi ve ihracatı yapan Erteks Tekstil’de Üretim Mühendisi olarak çalışan Tahtalı, mezuniyetten sonra aile şirketi olan Azim Grup’ta sırasıyla, Azim Tekstil’de kalite kontrol, planlama; Azim Seracılık Bossera’da süreç takibi ve Azim Tekstil’de Üretim Yöneticiliği görevlerini üstlendi. Halen Azim Grup şirketlerinden The Turkish Towel Company ve Azim Tekstil’de Üretimden Sorumlu Şirket Yöneticisi olarak çalışmakta olan Tahtalı, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı’nın yanı sıra Kuantum Düşünce Tekniği Uzmanlık Eğitimleri almaktadır.

 • Şükran KÜÇÜKER (KEŞKEKLER)

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Şükran Küçüker, 1976 yılında Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Denizli’de tamamladıktan sonra, Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği ile başladığı lisans eğitimini sırasıyla, Amerika Birleşik Devletleri’nin seçkin eğitim kurumlarından olan ULCA ve devamında FIDM’de Tekstil Tasarım, Üretim ve AR-GE Bölümü’nde tamamladı. Eğitimi süresince, iki sene Las Vegas Magic Fuarlarında Satış Temsilciliği’nde bulundu. Aile şirketlerinde başladığı iş hayatına kendi şirketi olan Elmezon Tekstil’de yöneticilik göreviyle devam etti ve yine kendisine ait olan Fineliving markasının halen direktörlüğünü yapmaktadır. Uzun yıllardır Denizli Yetim ve Acizleri Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Denizli İş Kadınları Birliği Üyesi olan Küçüker, iki çocuk annesidir.

 • Raziye Afyon ÇETİNDAĞ (MUSTANLAR)

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Raziye Afyon Çetindağ, 1981 yılında Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamlayan Çetindağ, Niğde Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu ve Güney Afrika’da dil eğitimi aldı. Denizli’de İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nda Şube Müdürü olarak çalışan Çetindağ, evli ve bir çocuk annesidir.

 • Hilal Memişoğlu AYDIN

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Hilal Memişoğlu Aydın, 1992 yılında Denizli’de doğdu. İlköğretim ve liseyi Denizli’de okuduktan sonra, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Avukatlık stajını Av. Mehmet Harktı’nın yanında tamamladıktan sonra birlikte iki yıl daha çalışmış olan Memişoğlu Aydın, 2018 yılında Makroteks Tekstil’de avukatlık yapmaya başladı. Halen Makroteks Tekstil’de marka kurma ve tekstil faaliyetlerinde aktif görev almaktadır.

 • Ayşegül ÇİVİ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Ayşegül Çivi, 1984 yılı, İzmir doğumludur. İzmir Özel Avni Akyol Koleji ve ardından Bornova Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra, 2007 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2008 yılında taşındığı Denizli’de, Sanayi Odası’nın AB Türkiye Delegasyonu mali desteğiyle faaliyetini sürdüren AB Bilgi Merkezi’nde uzun yıllar koordinatörlük görevini ve Sanayi Odası’nın Yönetim Sistemleri ve Akreditasyon Yönetmenliği’ni üstlendi. Cinsiyet eşitliği, girişimcilik, istihdam ve mesleki eğitim konularında AB Hibe Projeleri yazım ve yönetiminde aktif rol alan Çivi, hibe projeleri uzmanlığına ek olarak; kalite yönetimi, stratejik planlama ve kurumsal iletişim alanlarında tecrübeye sahiptir. Şu anda, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında, Denizli Ticaret Odası’nın uygulamakta olduğu Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm AB Projesi’nin Teknik Yöneticiliği’ni yapmaktadır ve bir çocuk annesidir.

 • Mehmet AKBIYIK

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Mehmet Akbıyık, 1985 yılında Denizli’de doğdu. 2003 yılında Denizli Anadolu Lisesi’nden mezun olup, 2003-2008 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2008 yılında Dokuma Bölüm Sorumlusu olarak girdiği Aran Tekstil San. ve Tic. AŞ’de İhracat ve Üretim Müdürü olarak iş hayatına devam eden Akbıyık, evli ve bir çocuk babasıdır.

 • Ömer Fatih FİLİZ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Ömer Fatih Filiz, 1986 yılında Denizli’de doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Bilkent Üniversitesi İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Filiz, iki sene PriceWaterhouseCoopers firmasında Sistem ve Süreç Denetimi Bölümü’nde çalıştıktan sonra aile şirketleri Fatih Profil AŞ’de göreve başladı. Geçmiş dönemlerde MÜSİAD Denizli, Genç MÜSİAD Denizli, TÜGVA Denizli gibi derneklerin yönetimlerinde yer almış olan Filiz, evli ve üç çocuk babasıdır.

 • Serdar SEZEN

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Serdar Sezen, 1978 yılında, Denizli Babadağ’da doğdu. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Denizli’de tamamladıktan sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Anadolu Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde başladığı yüksek lisans eğitimini yarıda bırakıp, aile şirketinde Üst Düzey Yönetici olarak çalışmaya başladı. Avrasya Yönetici ve Sanayici İş Adamları Derneği’nde (AYSİAD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan Sezen, 2007 yılında kardeşiyle beraber; tarım, gıda ve kimya sektörlerinde faaliyet gösteren Sezenler Üretim ve Pazarlama Ltd. Şti.’ni kurdu. Halen bu firmada Genel Müdür olarak profesyonel hayatına devam eden Sezen, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • Murat ÇOBAN

  Yönetim Kurulu Üyesi

  Murat Çoban, 1985 yılında, Denizli Babadağ’da doğdu. İlk ve ortaokulu Arif Yalınkaya Okulu’nda, liseyi Denizli Ticaret Lisesi’nde okuduktan sonra, Pamukklale Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nden mezun oldu. Paydos Turizm ve İzgi Fuarcılık firmalarının Yönetim Kurulu Üyesi olan Çoban, evli ve bir çocuk babasıdır.

 • Mehmet Naci HOŞAFOĞLU

  Genel Sekreter

  Mehmet Naci Hoşafoğlu, 1947 yılında, Babadağ’da doğdu. İstanbul Çapa Ortaokulu’nda ve Pertevniyal Lisesi’nde ortaokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nden mezun olarak, Orman Yüksek Mühendisi oldu. 1985-1999 yılları arasında çeşitli şehirlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 2000 yılı başında BASİAD’ın 287 dönümlük BASİAD Ormanı ağaçlandırma çalışmalarında aktif rol üstlendi. BASİAD Genel Sekreterliği’ni yapan Hoşafoğlu, evli, üç çocuk babası ve üç torun dedesidir.

 • Meryem TAHRACI

  Genel Sekreter Yardımcısı

  Meryem Tahracı, 1981 yılında Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamladıktan sonra, 1997 ve 2003 yılları arasında tekstil sektörünün farklı alanlarında görev aldı. Ardından kendi açmış olduğu spor salonunun işletmeciliğini yaptı. İlerleyen zamanlarda, tekstil sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın E-Ticaret Departmanı Sorumlusu olarak çalıştı. 2019 yılında BASİAD Ailesi’ne dahil olan Tahracı, evli ve bir çocuk annesidir.